הופ טרללה , גדלנו בשנה ...

 

אז זהו, חופשת הקיץ הסתיימה לה, עכשו אנחנו כבר "בוגרים", וחוזרים בשמחה אל הגן. רחל הגננת מקבלת את פנינו עם "תוכנית אוריינות" שנתית. האות הראשונה שלמדנו להכיר היא האות : ש' .‎‎ : ‏ יחד עם אמא ואבא מצאנו הרבה פריטים שמתחילים בצליל ש', והבאנו אותם לגן. גילינו את הצליל ש' גם במילים: שלום, שנה, חדשה. עכשו כבר אפשר לקבל 'כמו גדולים' את השנה החדשה.

"תופסים ראש" השנה ...

לקראת החג למדנו את כל הסמלים והמנהגים הקשורים בראש השנה. דיברנו על מקור הדבש ומקור השופר, והתנסנו בטעימה של מאכלי החג. אתם ודאי מתארים לעצמכם שעם התפוח בדבש הלך קצת יותר טוב מאשר עם הראש של הדג...

יום כיפור זה לא רק אופניים ...

איך שהתאוששנו מארוחת ראש השנה, מיד "נחתו" עלינו מושגים כמו: 'סליחה', 'כפרה', 'צום'. למדנו שחשוב מאד להיות חברים טובים, ולהשתדל להתנהג בצורה נאותה האחד עם השני. סיפרו לנו גם שיש כמה סוגי תקיעה בשופר, ואנחנו תקענו בשופרים הקטנים שלנו כל השבוע. תשאלו את אמא ואבא - עכשו גם הם יודעים להבדיל בין "תרועה" ל"שברים"...

לא רק שלומית בונה...

כמו שאתם יודעים, תשרי הוא חודש עמוס בארועים וחגים. גם לנו לא קל עם זה. לאחר שאכלנו, צמנו, שרנו ורקדנו, הגיעה העת לבנות סוכה. יוסי הגיע לגן, והסביר לנו ש"ככה כן בונים סוכה"... דפקנו בפטישים, הוספנו סכך, ולבסוף התיישבנו בנחת בסוכתנו, ושיננו שוב ושוב את שמות ארבעת המינים, נגענו, הרחנו ומיששנו..

ולסיום, תורה של התורה ...

בשמחת תורה, הזמנו את ההורים, ויחד איתם ועם הגננות יצאנו מהגן לביקור בבית הכנסת. היה ממש מעניין לראות מקרוב את ספר התורה, והכרנו גם את ארון הקודש. שמחים ומאושרים (בכל זאת ...שמחת תורה...) שבנו אל הגן, וסיכמנו חודש מופלא של חגים, מילים חדשות, מאכלים מיוחדים ומנהגים.

כאן הסתיימו שידורינו לחודש תשרי , להתראות במבזק החדשות הבא!

 

Make your own free website on Tripod.com